UT-Tm-Basic®

System do monitorowania narzędzi oraz kontroli drgań

Informacje takie jak brak narzędzia w uchwycie, jego zużycie lub uszkodzenie, to nie jedyne co potrafi system. Główną ideą jest, aby wymienione wcześniej warunki rozpoznać oraz im zapobiegać. Ponadto UT-Tm®-Basic zapewnia przejrzystość procesów, m.in. poprzez pomiar poboru mocy czy wibracji na wrzecionie. Dane te mogą być wykorzystane do optymalizacji wartości parametrów skrawania. Oznacza to, że można testować wyższe wartości posuwów lub wykorzystywać narzędzia, aż do momentu ich całkowitego zużycia. W rezultacie system UT-Tm® jest sensowną inwestycją, do systematycznej redukcji czasów cykli w produkcji.

UT-Tm® w szczegółach

Narzędzia i sam proces obróbki, w zależności od pobieranej mocy oraz głębokości skrawania, dobierają limity automatycznie. Mogą one być obliczane dynamicznie lub statycznie. Doświadczony operator ma możliwość ręcznej zmiany parametrów.

Wizualizacja trybu monitorowania (uszkodzenie / brak)

W zależności od rodzaju obróbki, narzędzia monitorowane są wg. różnych strategii. Zarówno pod kątem uszkodzeń jak i też ich braku.

Ekran tabeli narzędzi

Program sterujacy NC pokazuje wszystkie monitorowane narzędzia w połączeniu z poszczególnymi operacjami obróbki. Interfejs umożliwia także, optymalizacje procesów obróbki.

Wizualizacja zużycia narzędzi

Zużycie narzędzia jest korygowane po każdym procesie obróbki. Obliczenie zużycia narzędzia zależy w dużym stopniu od warunków procesu obróbki i materiału.

Opcjonalne interfejsy

Ekran interfejsu MDE – dostępnych jest 14 różnych alertów MDE, które mogą być wywołane przez operatora za naciśnięciem jednego przycisku.

Opcjonalne, ale przydatne

Eksport danych dotyczących obróbki (I4.0) – System monitorowania UT-Tm umożliwia automatyczny eksport danych, takich jak alerty, raporty MDE i czasy cykli. Dzięki wykorzystaniu protokołów takich jak MQTT lub JSON, dane te mogą być wykorzystywane do tzw. analizy Big Data (I4.0).

Ocena na podstawie monitorowania

Rozbudowa hardware’u o możliwość monitorowania kolizji i ocenę na podstawie wielu zmiennych – czujniki drgań 3D firmy UTTec umożliwiają rozszerzenie analizy mocy czynnej o „drgania” elementów mechanicznych. Następnie obie zmienne łączone są w jeden sygnał. Czujniki drgań rozszerzają system i możliwości monitorowania maszyny pod kątem kolizji.

Über uns

Deutschland
UTTec GmbH & Co. KG
Berglenstr.11
D-71364 Winnenden 

Kontakt

O nas

Polska
9HQ Seehafer & Jendryczka Sp. j.
Podwiesk 3b
86-200 Chełmno

Kontakt

© 2022 9HQ. All rights reserved